четвер, 31 липня 2008 р.

Від Brief до Google Reader завдяки Firefox 3, або іронія RSS-долі


Невдовзі після того як я узнав про таке явище як rss, мені трапився плагін Brief для Firefox. Він мені здався дуже зручним для читання стрічок новин і тому я ним користувався досить довго. Але з виходом Firefox 3 тривалий час цей плагін новою версією браузера не підтримувався. Інші плагіни тої ж тематики мені по різним причинам не підійшли (восновному оцінювалась суб'єктивна зручність). До того ж ніколи не знаєш де підпишешся на чергову стрічку новин: вдома, на роботі або ще десь. А з наявністю проблем у дисципліні (як у мене) справа синхронізації стрічок новин на різних фізичних робочих місцях стає справою вкрай незручною.

Якось почув що хтось користується он-лайновим rss-рідером і от тепер, коли Brief відмовлявся працювати з моїм оновленим вогнелисенятком я вирішив пошукати такий он-лайн ресурс.

Читай далі...

Протремо очі фотокамері (привіт з вілла Баджо)

Коли середній вік моделей коливається від 0,5 до 4 років, а фотографові вистачає мужності знімати з малих відстаней (або просто бракує телеоб'єктиву), є великий ризик отримати жирного відбитка пальця на лінзу або бризки слюней туди ж. Жир просто так носовичком не витреш - лишаться розводи. А розчинник може зіпсувати покриття лінзи, нанесене виробником для її просвітлення. Більшість фотографів знає, що очищувати скло наждачкою вкрай не бажано, але не всі знають, що навіть м'якою ганчіркою можна те скло пошкодити. Справа у тім, що пилом на поверхні лінзи може виявитись досить твердий, хоч і дрібний, абразив, якій і дряпає її поверхню. Тож, стикнувшись з проблемою очистки лінзи об'єктиву фотокамери ми зтикаємось з необхідністю позбавитись пилу у безконтактний спосіб і розчинити забруднення органічного походження не розчинивши просвітлюючого покриття.

Читай далі...